Agent vanzari

  • JOBDISTRICT SRL
  • Galați, România
  • 22/11/2019
Full time Vanzari

Descrierea jobului

JobDistrict recruteaza Agent vanzari pentru o companie din Galati.

Programul de lucru este Luni - Vineri, 8:30 - 17:00, vanzarea produselor companiei efectuandu-se in judetele Galati, Braila si Tulcea. In vederea indeplinirii sarcinilor de serviciu societatea ofera masina de serviciu, telefon si laptop/tableta. Salariul este format din partea fixa la care se adauga bonusuri din vanzari.

 Responsabilitati:

-Prezentarea si promovarea produselor conform politicii comerciale a firmei;

-Identificarea nevoilor de cumparare;

-Prospectarea si dezvoltarea pietei prin marirea portofoliului de clienti;

-Gestionarea, plasarea si monitorizarea comenzilor;

-Identificare posibilelor probleme si solutionarea acestora cu suportul superiorilor;

-Identificarea solutiilor si anticiparea nevoilor si oportunitatilor;

-Acordarea consultantei privind caracteristicile produselor si conditiilor de livrare;

-Realizarea obiectivelor lunare, trimestriale, anuale;

-Respectarea procedurilor si standardelor companiei;

-Intocmirea de rapoarte specifice.

 Cerinte:

-Experienta de minim 1-2 ani in vanzari, in domeniul lubrifiantilor sau vanzare de produse industriale, agricole;

-Permis de conducere cat.B de minim 3 ani fara incidente;

-Bun cunoscator al tehnicilor de negociere si finalizare a vanzarii;

-Cunostinte financiare necesare vanzarii;

-Limba engleza reprezinta un avantaj;

-Lucru individual, dar si in echipa;

-Curiozitate si initiativa in prospectarea pietei, identificarea nevoilor, stabilirea necesitatilor clientilor;

-Abilitati de dezvoltare a relatiilor interpersonale;

-Orientare catre rezultate, corectitudine, punctualitate;

-Atitudine pozitiva, perseverenta, dinamica.

 Va asteptam Cv-urile pe adresa: info@jobdistrict.ro

Pentru detalii nu ezitati sa ne contactati la 0755 768 178 sau 0746 676 046.