Suport tehnic - limba engleza (part-time)

  • Valoris
  • Telemunca
  • 02/04/2021
Part time Customer Service Entry Level IT Software Hardware

Descrierea jobului

Esti o persoana tehnica, ti-ai invatat atat de bine parintii sa se descurce cu Windows 10 si deja nu te mai suna din 5 în 5 minute? E timpul sa iti trasformi abilitatile intr-un job! Vino in echipa Valoris si vei avea posibilitatea de lucra part-time (norma de 4/6h).

Candidatul ideal:

  • Cunostinte de limba engleza la un nivel avansat;
  • Bune abilitati de comunicare si inclinatii tehnice;
  • Atitudine pozitiva, dorinta de invatare si dezvoltare;
  • Disponibilitate pentru o norma part-time, cu programul organizat in ture (24/7).

Task-uri zilnice:

  • Suport tеhnic (level 1) și comеrciаl cliеntilor nostri din America, Canada, etc.;
  • Identificarea potentialelor riscuri din aplicatia/device-ul clientului;
  • Convorbiri via e-mail, chat, telefon cu clientii, pentru a stabili cea mai buna solutie in functie de situatia intampinata;
  • Pastrarea unei еvidente ale interаctiunilor cu cliеntii inrеgistrаnd informatiile transmise de acestia in aplicatiile specifice;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv (cuprinde tichete de masa si diverse bonusuri lunare de performanta, bonusuri de calitate, precum si bonusuri pentru angajarea unui prieten recomandat de tine etc.);
  • Posibilitati reale de crestere in cadrul companiei, 90% din promovarile noastre sunt din intern;
  • Abonament la biblioteca Bookster & Abonament Live Streaming Fitness Yump;
  • Tickete aniversare cadou + diverse concursuri si jocuri interne cu premii atractive;