Contabil

  • JOBDISTRICT SRL
  • Bucuresti
  • 27/07/2021
Full time Contabilitate

Descrierea jobului

Recrutam Contabil cu experienta pentru partenerul nostru din Bucuresti.

 Cerințe necesare:

  • Utilizarea programelor de contabilitate / software de management;
  • Utilizarea pachetului Office (word, excel);
  • Limba engleză/italiană;
  • Cunoștinte Incoterms;
  • Cunoștinte Intrastat;
  • Cunoștințe vamale pentru export și import / importuri temporare;
  • Noțiuni de contabilitate generală și situații financiare;
  • Cunoștințe de bază despre administrarea afacerilor și contabilitate analitică.

 Responsabilități de bază:

  • Facturare către clienții naționali / UE / Extra-UE;
  • Gestiunea activelor și pasivelor;
  • Gestionarea obligațiilor fiscale;
  • Întocmirea de situatii contabile client/furnizori;
  • Întocmirea evidenței contabile primare;
  • Verificarea soldurilor contabile;
  • Gestionarea plăților către furnizori și a încasarilor de la clienți;
  • Înregistrarea facturilor furnizorilor naționali / UE / Extra-UE;
  • Managementul pasivelor și a relațiilor cu furnizorii;
  • Efectuarea înregistrărilor contabile primare;
  • Verificarea documetelor contabile.
  • Gestionarea acreditivelor de import / export
  • Gestionarea garanțiilor bancare în favoarea clienților /garanțiilor bancare de la furnizori;

 Se oferă:

-    Salariul atractiv (se negociază la interviu)

-    O masă asigurata pe zi;

-    Bonusuri sau alte prime

 Va rugam sa ne trimiteti CV-ul pe adresa de mail info@jobdistrict.ro

Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati la 0746676046 sau 0741941569.